logo


KURUMSAL —PARSAN METAL

Fason üretim teknolojinin ve hızın hâkim olduğu üretim pazarında firmalara birçok avantaj sunmaktadır. Fason üretim işletmelerin üretim kapasitelerini arttırmalarını, kendilerini üretemediği ya da üretim maliyetlerini düşüremeyecekleri yeni ürünler elde etmelerini sağlayan bir dış kaynak kullanımı biçimidir. Müşterilerimiz aynı zamanda pahalı sermayeyi üretim ekipmanlarına yatırmaktan ve kalifiyeli işçilik yapmaktan ziyade üretimi dışa aktararak bir maliyet avantajı elde edebilir. Ürünlere artan talep doğrultusunda, tesise yatırım yapmadan kısa vadeli talebi karşılamak için ek üretim kapasitesi ihtiyacı bu yolla karşılanabilir. Yeni ürünler geliştiren şirketler, tam ölçekli üretim tesislerini kurmadan önce test pazarlaması için pilot üretimler yapmak için sözleşmeli üreticileri kullanabilirler. Ayrıca, müşterilerimiz kendi kaynaklarıyla üretemeyecekleri bileşenlerin kalitesini veya performansını fason üretim vasıtasıyla AR-GE yaparak artırabilirler.

Çözüm ortağı olarak Parsan Metal, gizliliğinize önem verir ve ürünlerin kalite sürecinde kendi içinde kurduğu kalite sisteminin yanı sıra Kalite Kontrolde uzman üçüncü taraf denetçileri ile birlikte çalışarak kendini de sistemini kontrol etmektedir.

2012 yılında sektöre ilk adımlarını atan Parsan Metal, müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımıyla fason üretimde kalitenin merkezi haline gelmeyi hedeflemektedir.

Geniş uygulama alanı sebebiyle makine, araç üstü ekipman, elektrik panosu, medikal ve tıbbi cihaz imalatı, sanayi tipi buzdolabı üretimi, klima, inşaat, aydınlatma, reklam ve tabela gibi birçok sektöre hizmet veren kuruluşumuz, bu yelpazeyi daha da genişleterek tecrübesini yeni alanlara aktarmaktadır.

Üretimde kullanılan son teknoloji makine parkuru ile günümüz koşullarının ihtiyacı olan hız, hassasiyet, kaliteli üretim sağlanmakta olup, gelişen pazarın değişen taleplerini karşılamak için sürekli kendisini geliştirmektedir.

3500 m2 si kapalı, toplam 6000 m2 lik üretim tesislerimizde bugün yılda 6500 ton işliyoruz.

MİSYONUMUZ

Piyasadaki rakipsiz liderliğini korurken, en iyi kalitede ürünleri optimal fiyatlarla tedarik ederek ve kaliteden ödün vermeden uzman kadrosu ile teknolojik gelişmeleri takip eden; müşteri ve çalışan memnuniyeti odaklı, uluslararası kalite standartlarında hizmet anlayışı ile sektörde öncü uygulamalarla fark yaratarak fason üretimde dünya markası olmak.

VİZYONUMUZ

Müşterilerimizden gelen projeleri titizlikle inceleyerek kalite ve hizmet mükemmelliğinden ödün vermeden, teknolojik açıdan esnek yapımız ve yaratıcı çözümlerimizin yanı sıra optimize edilmiş fiyatlarımız ile çözüm odaklı fason üreticiniz olmaktır.

Parsan Metal Lazer

KALİTE POLİTİKAMIZ

Parsan Metal'de, ekip çalışması, katılım, mülkiyet ve herkes tarafından destek, kalite hedeflerimize ulaşmak için yaşamsal öneme sahiptir. Bu bağlamda, gerekli liderliği, yönetimi ve kaynakları sağlamayı ve Kalite Politikasının her yıl gözden geçirilmesini ve çalışanlara ve üçüncü kişilere iletilmesini sağlamayı taahhüt ediyoruz.

Özünde, Kalite, her şeyden önce ürünlerimize, hizmetlerimize ve markalarımıza güvenmektir.

Kendi bünyesinde bulunan Kalite Kontrol sisteminin yanı sıra, Kalite Kontrolde uzman üçüncü taraf denetçileri ile her ürün üzerinde birebir çalışan Parsan Metal, kaliteyi tesadüf olarak görmemektedir.

DEĞERLERİMİZ

Değerlerimiz iş ahlakımızın ve hayat değerlerimizin bir parçasıdır. Dürüstlük, hesap verebilirlik, tutku, alçak gönüllülük, sadelik ve başarıya odaklanma yoluyla, fikirlerin insanın ve başarının gelişebileceği canlı bir şirket kültürü yarattık.

ÇALIŞAN SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTAKASI

 • Proaktif iş güvenliği yaklaşımının benimsenmesi,
 • Faaliyetlerimizin risk ve risklerinin periyodik olarak izlenmesi,
 • Çalışma ortamı kültüründe güvenli ve sağlıklı davranışların desteklenmesi,
 • İşyerinde sağlık ve güvenlik risklerini belirlemek, en aza indirmek ve yönetmek için etkili yönetim sistemlerinin geliştirilmesi ve uygulanması,
 • Tüm çalışanların güvenli ve yeterli bir şekilde çalışması için eğitim ve bilgi sağlanması,
 • İş yerinde kaza ve yaralanmaları azaltmak veya ortadan kaldırmak için gerekli önlemleri almak,
 • Çalışanlar, stajyerler, tedarikçiler için güvenli ve sağlıklı çalışma ortamı sağlamak
 • Çalışanların sağlık ve güvenlik yükümlülüklerini ulusal mevzuata ve uluslararası standartlara uygun olarak yerine getirmek.

ÇEVRE POLİTİKASI

 • Doğal kaynakların korunması ve enerji tasarrufu sağlanması,
 • Tüm çalışanlarımıza çevre bilinci ve eğitimi aşılamak
 • Çevresel etkilerin en aza indirgenmesi, atıkların azaltılması, atıkların doğru şekilde sınıflandırılması, mevcut atıkların çevreye zarar vermesini minimuma indirmek
 • Üretilen tüm atıklarının yalnızca yetkili bertaraf firmalarına teslim edilmesi
 • Çevre koruma yükümlülüklerini ulusal mevzuata ve uluslararası standartlara uygun olarak yerine getirmek